سفارش تبلیغ
صبا ویژن
http://115simoorgh.ParsiBlog.com
مجله دانستنیهای فوریتهای پزشکی سیمرغ 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
سایت های استان مازندران
لینک مجلات مفید

نکات مهم و طلایی  کمکهای اولیه

یادگیری کمکهای اولیه ضامن نجات جان انسانها


 

دانستن کمک های اولیه برای همه لازم است حتی اگر کسیدوست نداشته باشد در موقعیتی پرتنش قرار بگیرد که بخواهد آن را بکار ببندد. کمک های اولیه مراقب تهای خیلی فوری است که به یک فرد آسیب دیده یا فردی که دچار بیماری ناگهانی شده، ارایه می شود و البته به هیچ وجه جای مراقبت های پزشکی را نمی گیرد ،ولی در صورت لزوم تا رساندن مصدوم به مرکز درمانی، می تواند کمک خوبی برای او باشد.

ادامه مطلب...

[ سه شنبه 94/4/30 ] [ 10:33 صبح ] [ جمال رضایی اوریمی ] [ نظرات () ]

همه چیز در مورد مارگزیدگی + دانلود فایل

مارزدگی و درمان آن

تخمین زده می شود که سالانه 5 میلیون مارگزیدگی در سراسر جهان اتفاق می افتد که مسؤل 125000 مرگ در طول سال می باشد، مارگزیدگی خصوصاً در مناطق گرمسیری و نواحی که قطب کشاورزی است به وفور دیده می شود، زیرا در این مناطق تعداد زیادی مار در همزیستی با انسان بسر می برند.


باید دانست که اکثریت مارها بیش از آنچه شما از آنها می ترسید از شما می ترسند و فقط چند گونه مثل شاه کبری(King Cobra) و (Black mambas که نوعی مار افریقایی است ) بدون اینکه تحریک شوند گاهی به سمت انسان حمله می کنند.

مارها جانورانی گوشتخوار و خونسرد هستند و در دمای 32-25 درجه در فعالترین حالت خود بسر می برند و در هوای سرد نمی توانند خود را فعال نگه دارند. غذای مارها، حشرات، پرندگان، پستانداران کوچک، سایر خزندگان و حتی سایر مارها می باشند.

 

دانلود فایل راهنمای کنترل گزش جانوران زهردار


[ یکشنبه 94/4/28 ] [ 9:55 صبح ] [ جمال رضایی اوریمی ] [ نظرات () ]

حال و هوای اورژانس در ماه مبارک رمضان

 

ماه رمضان ماهی است که اگز به آن توجه نکنی مس گذزد مثل باد مثل ماههای دیگر. ماهی که خداوند فقط یکبار در سال آن را برای بندگانش هدیه می کند و تمام. اینکه تا سال بعد ما هستیم یا نه نمیدانم ولی چه خوب است که همه ما در این ماه خدای، خدایی شویم.

اوضاع و احوال  ماه رمضان در اورژانس 115 بستگی به این دارد که در کدام پایگاه شیفت باشی. برخی پایگاهها شلوغ هستند و سرشار از ماموریتهای فراوان و خسته کننده که روزه داری به توان فوق العاده ای نیاز دارد. از آن سو برخی پایگاهها وجود دارند که خلوت هستند و کم ماموریت و فرصا مهیا برای عبادت و مناجات و راز و نیاز.

ادامه مطلب...

[ یکشنبه 94/4/28 ] [ 7:50 صبح ] [ جمال رضایی اوریمی ] [ نظرات () ]

حکایت ماه رمضان بعد از چند روز

 

نویسنده: جمال رضایی اوریمی

اما بعد از چند روز گرم و طاقت فرسا آرام آرام دهه اول ماه مبارک رمضان در حال سپری شدن است. در اورژانس روز شنبه را دوست دارم انگار همه چیز تازه و جدید است و زندگی رنگ و بوی دیگری دارد. برعکس روزهای وسط هفته مثل دوشنبه را اصلاً دوست ندارم چونکه احساس می کنم در هر لحظه شاید اتفاق بدی می خواهد رخ دهد.

ادامه مطلب...

[ شنبه 94/4/27 ] [ 4:5 عصر ] [ جمال رضایی اوریمی ] [ نظرات () ]

ماهی به  عظمت ماه رمضان

جمال رضایی اوریمی

نویسنده: جمال رضایی اوریمی

قبل از فرا رسیدن ماه رمضان به ترس و نوعی استرس مبتلا شده بودم. هوا گرم شده بود و تابستان داغ نیز از راه رسیده بود.از طرفی به واسطه حضورم در دانشگاه ایام امتحان نیز در حال شروع شدن بود و از سوی دیگر بایستی در اورژانس 115 قایمشهر که محل کارم می باشد نیز شیفت می دادم. پیش بینی چنین شرایط سخت و طاقت فرسا ذهنم را به شدت درگیر ساخته بود.هوای گرم تابستان و روزه و کشیک در پایگاه اورژانس 115 شهری، که بطور مداوم بایستی آماده ماموریتهای پر استرس و تحت فشار زیادی باشی بی نهایت نیاز به انرژی فوق العاده و فراوانی دارد.

ادامه مطلب...

[ پنج شنبه 94/4/25 ] [ 3:19 صبح ] [ جمال رضایی اوریمی ] [ نظرات () ]

زنگ نزن الکی(آموزش به کودکان)

تهیه و تنظیم: جمال رضایی اوریمی

یکی از بهترین راهها برای فرهنگ سازی در یک جامعه اموزش دادن به کودکان است.آموزش صحیح باعث می شود که آنها از دوران کودکی اصول صحیح قوانین و مقررات در وجود انها نهادینه شود و در نهایت ما یک جامعه قانون مدار داشته باشیم.این مطالب که در قالب عکس و نقاشی ارائه شده است به کودکان خواهد اموخت تا تنها در مواقع ضروری با اورژانس تماس گرفته و از زنگ زدن بیهوده و بی هدف با اورژانس خودداری کنند.

ادامه مطلب...

[ سه شنبه 94/4/16 ] [ 10:29 صبح ] [ جمال رضایی اوریمی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تماس با ما
درباره وبلاگ

این یک مجله ای است مفید و سرشار از مطالب ارزنده و جالب توجه برای همه مردم. این مجله بازتابی است از زندگی من.


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


وبلاگ های پزشکی
امکانات وب
l
Online User
امکانات وب


بازدید امروز: 119
بازدید دیروز: 130
کل بازدیدها: 556752